NOVÝ RADAR VEGAPULS SR 68 Pre kontinuálne meranie výsky hladiny sypkých materiálovVEGA prináša v tomto roku na trh nový radarový snímač VEGAPULS SR 68, ktorý je určený na meranie výšky hladiny sypkých materiálov v náročných procesných podmienkach. Tak konštrukciou ako aj elektronikou je špeciálne optimalizovaný pre takého aplikácie. Tento cenovo veľmi výhodný snímač nachádza uplatnenie najmä v spracovateľskom priemysle pri výrobe potravín, výrobe plastov a výrobe ocele ako aj v stavebnom priemysle. Snímač vypĺňa priestor s meracím rozsahom do 30 m medzi snímačom VEGAPULS 67( do 15 m) a VEGAPULS 68 ( do 70 m).

Konštrukčne vychádza nový radarový snímač z overenej konštrukcie VEGAPULS 68 ( s meracím rozsahom až do 70 m), teda "mokré" časti snímač sú vyrobené z ocele (316L) resp. PTFE alebo PEEK. Procesné tesnenia sú z FKM alebo FFKM. Kryt snímača využíva osvedčenú koncepciu VEGA plics® a v ponuke sú jednokomorové kryty, dvojkomorové z plastu, hliníka alebo ocele, s krytím až do IP 68 (1 bar).

Snímače majú v ponuke niekoľko typov elektroniky, kde okrem najčastejšie využívanej s 2 vodičovým výstupom 4… 20 mA/HART je a 4-vodičová elektronika a dve čiste digitálne verzie Profibus PA a Foundation Fieldbus.

Nastavovanie snímača je možné realizovať pomocou modulu s displejom PLICSCOM alebo pomocou PC s využitím programu PACTware a odpovedajúcich ovládačov DTM. Inou možnosťou je využiť nastavovací nástroj pre prístroje Foundation Fieldbus.

Prednosti nového radarového snímača:

o bezdotykové meranie
o jednoduchá montáz
o bezúdržbová obsluha
o necitlivý na tlak, teplotu , vrstvenie plynov a prach
o vysoká presnost
o kvalifikovaný podľa SIL

Technické údaje

Merací rozsah až do 30 m
Presnosť ±2 mm
Anténa: kužeľová od ?40 mm do ? 95 mm
Procesné pripojenie: závit G1˝ A alebo 1˝ NPT, príruba od DN 50 alebo ANSI 2"
Procesný tlak: -1 … +100 bar/-100… +10000 kPa
Procesná teplota: -40… +250 °C
Napájacie napätie: 9… 32 V DC


o Prospekt na stiahnutie - VEGAPULS SR68

domov     profil spoločnosti     ponuka prístrojov     testo     vega     list magnetik     kalibrácie     cenník     kontakt