VEGA-line ( e-obchod)

 

  Kontakt  

 

  www.vega.com  

 Radarová technológia VEGA – teraz tiež aj meranie sypkých materiálov

Celosvetový úspech s radarom

VEGA Grieshaber je svetovým lídrom vo výrobe meracích prístrojov na meranie výšky hladiny, medzných stavov a procesných tlakov. V roku  1997 VEGA uviedla na trh prvý dvojvodičový radarový snímač. O dva roky neskôr sa stala VEGA medzinárodne lídrom na trhu radarového merania výšky. Radar sa stal široko akceptovateľný ako spoľahlivá štandardná technológia pre meranie výšky kvapalín – a s pomocou radarových snímačov Era II, VEGA nasadila nový štandard pre radary používané na spojité meranie sypkých materiálov.

Ako sa to začalo: príbeh radarov eric® 

Najúspešnejší radar na meranie výšky hladiny na svete sa nazýva eric®. V roku 1997 tento prístroj zrevolucionizoval trh a v krátkom čase sa stal medzinárodne lídrom na trhu v oblasti merania sa radarovou technológiou. Prvý 2-vodičový radarový snímač eric® kombinoval jednoduchú obsluhu s vysokou procesnou spoľahlivosťou.  Od roku 2003 eric® bol dodávaný už v kompaktnom vyhotovení modulárneho systému série plics® . Dnes je eric® reprezentovaný snímačmi Era II určenými na spoľahlivé meranie výšky sypkých materiálov.

 Jedná technológia, dva prístroje, všetky typy sypkých materiálov

Optimálna technológia pre meranie výšky sypkých materiálov

Technologia: vyspelý radar VEGA s optimalizovaným vyhodnotením signálov. Dva prístroje: univerzálny VEGAPULS 67 a a mimoriadne robustný VEGAPULS 68. Všetky typy sypkých materiálov: kde doposiaľ boli potrebné kompromisné riešenia z dôvodu extrémnej tvorby prachu, nepriaznivej geometrie povrchu materiálu, hluku počas plnenia a ťažkosti s podmienkami inštalácie, VEGAPULS 67 a VEGAPULS 68 sa stali ideálnym riešením.

Ucelený rad radarových výrobkov

Z najviac požadovaných aplikácií do oblasti kde radar bol doposiaľ veľmi drahý: VEGAPULS vyrieši akýkoľvek problém. Vďaka jeho vysokej spoľahlivosti, VEGAPULS 68 dáva presvedčivé výsledky aj v najnáročnejších prevádzkových podmienkach a je teda radarový špecialista pre najnáročnejšie aplikácie. VEGAPULS 67 bol vyvinutý pre riešenie problémov merania, ktoré boli doposiaľ riešené najmä pomocou ultrazvukovej technológie. Tu VEGAPULS 67 ponúka vynikajúcu spoľahlivosť merania za veľmi nízku cenu.

 Radar – ideálny na meranie všetkých sypkých materiálov

VEGAPULS v porovnaní s inými meracími princípmi

 

VEGAPULS 67 a VEGAPULS 68: pre všetky aplikácie merania sypkých materiálov


Bezdotykové meranie, preto bez nárokov na opotrebenie a údržbu
Necitlivý na tvorbu prachu
Bez straty signálu počas pneumatického plnenia
Bez vplyvu od hluku počas plnenia
Spoľahlivé meranie so širokým dynamickým rozsahom
Certifikáty Dust Ex 
Certifikáty Gas Ex 

Rozšírený okruh aplikácií s využitím radarov

Pomocou VEGA radarovej technológie je meranie sypkých materiálov podstatne odolnejšie na procesné podmienky  a preto má podstatné výhody oproti kapacitnému meraniu ako aj meraniu pomocou ultrazvukových snímačov a meraniu pomocou vedených mikrovĺn - radaru na lane..